Kamuoyu Duyurusu

Son günlerde sosyal medyada yapılan yorumlardan ve doğrudan yapılan basın açıklamalarından kaynaklı olarak bu duyurunun yapılması zorunlu olmuştur.
Galatasaray Spor Kulübü, özellikle futbol alanında son yıllarda gerek elde ettiği başarılarla gerek de kazandığı kupalarla rakiplerine fark atmış durumdadır. Kulübümüzün futbol branşında elde ettiği bu başarıyı yakalayamayan ve geride kalan bazı kulüplerin ve münferit olarak diğer kulüplerin yönetici ve taraftarlarının Galatasaray camiasına yönelttiği; hukuki dayanaktan yoksun, mesnetsiz ve gerçeklikle bağlantısı olmayan karalama çalışmaları, dün akşam bir kulübün paylaştığı transfer videosuyla iyice ayyuka çıkmış durumdadır. Son derece anlamsız olan ve sportmenlikten uzak olan bu paylaşımla vurgulanmaya çalışılan ima, bazı tarihsel gerçekliklerden ne denli kopuk olunduğunun da açık göstergesidir.
Galatasaray camiası; 540 yılı aşkın kültürel birikimiyle sporun ve kültürün beşiği olmuş, Mekteb-i Sultani’den günümüze değin devlet adamları, bürokratlar, iş insanları, sanatçılar ve sporcular gibi yetiştirdiği sayısız aydınla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin batıya açılan penceresi olarak isimlendirilmiştir. Fikirleriyle ve hayat görüşüyle Mustafa Kemal Atatürk’ü dahi etkileyen Tevfik Fikret gibi bir ismin yuvası olmuştur. Ülkemiz için bu denli önem arz eden bir camia olan Galatasaray, spor alanında da kurucumuz Ali Sami Yen’in belirlediği “Türk olmayan takımları yenmek” düsturuyla kurulduğu günden bu yana faaliyet göstermektedir. Bu gaye çerçevesinde; UEFA Kupası ve Avrupa Süper Kupası şampiyonu olmuş bir takımın kuruluş amacı doğrultusunda Türk olmayan takımları yenmek düsturuyla mücadele etmeye devam ettiği göz önüne alındığında, devlete ve millete baş kaldıran bir terör örgütüyle bağdaştırılmaya çalışılmasının ne denli komik olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. Galatasaray; Avrupa kupaları kazandığı dönemde tüm ülkenin desteğini arkasına almış, başarılarıyla hangi takım taraftarı olursa olsun tüm ülkeyi gururlandırmış, büyük çoğunluğu yine Galatasaray forması giyen sporcularla milli takımımız 2002 yılında Dünya üçüncülüğüne kadar yükselmiştir.
Bu terör örgütüyle iltisaklı olduğu iddia edilen sporcuların geçmişte kulübümüz forması giymiş olması üzerinden yürütülen algı operasyonuna karşı, benzer şekilde iltisaklı olduğu iddia edilen başkaca sporcuların da rakip takımların formasını giydiği gerçeği ortadadır. Hatta bu terör örgütünün düzenlediği organizasyonlara katılan, bu organizasyonlarda konuşmalar yapan şahısların da bugün halen futbol dünyasının içerisinde olduğu herkesin malumudur. Bu durumda olan bir teknik direktörün halen görev aldığı bir takımın imalı şekilde transfer videosunda kullandığı görüntüler ise Galatasaray’ın rakipleriyle arasında büyük fark açmış olması sebebiyle kendi durumunu görmezden gelerek kulübümüze yönelik karalama operasyonu yürütüldüğünün göstergesidir. Kendi taraftarlarına şirin gözükmek ve başarısızlıklarının üstünü örtmek gayesiyle camiamıza karşı çirkin , hukuk dışı ve suç teşkil edecek şekilde yakıştırmalarda bulunmaktadır .

Galatasaraylı Hukukçular Derneği; tüm Galatasaray camiasına katkı sağlayabilecek hukuksal çalışmalar yapmayı ve ilgili hukuki süreçleri izlemeyi dernek tüzüğünde kendisine bir amaç olarak belirlemiş durumdadır. İster kulüpler düzeyinde, isterse de kişiler düzeyinde yapılacak bu tür yaklaşımlar suç teşkil edebilmektedir. Hakaretamiz ifadelerle halkı kin ve düşmanlığa tahrik edebilen , toplumu bölebilen veya aşağılama niteliği taşıyabilecek bu gibi söylemlerin hangi mecradan olursa olsun, kim tarafından söylenirse söylensin suç teşkil etmesi halinde gerekli suç duyurularının yapılacağını ve sonuna kadar takipçisi olunacağını tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

Yorum Yap

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)